Okuduğum Kitaplar

Kitap: Şahane Hatalar

blankAslında bu kitabı bilinçli olarak almadım. Kapak tasarımından anladığım kadarı ile bilim adamlarının yaptıkları ve dünyamızı kolaylaştıran buluşlarla alakalı bir kitap sanarak elime aldım.
*
Sandığım gibi çıkmadı. (Böyle bir kitap varsa okumak isterim) Heather McElhatton’un yazdığın A.P.R.I.L yayıncılıktan çıkmış. Kalın bir kitaptı.
*
Kapak tasarımı ilgimi çekti ve kitabı elime alıp arka kapağında ki yazıyı okudum. Mükemmel bir yazıydı. Tereddüt etmeden kitabı aldım. Şahane Hatalar kitabının arkasında şu yazıyordu.

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. Kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. Kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. Her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. Yuzlerce farklı hayat sizi bekliyor. İyi şanslar.
“Tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap.”

Bir dünya yaratıyorsun kitapta ve o yolun tüm sonuçlarına katlanmak zorundasın. Ummadığın bir yol çıktığında başka bir yol ayrımına gidiyorsun. Çok fazla seçme şansın var bu hayatta. Yaşamın aslını anlatıyor. Okuması çok keyifli bir kitap. Verdiğim kararlardan memnun olmadığım zaman hemen bir önceki olaya gidip diğer yoldan devam ettim okumaya.

Keşke hayatta da yaptığımız hataları geri alma şansımız olsa. (:  Kısaca Şahane Hatalar, okuması eğlenceli, bazen verdiğin kararların umduğun gibi çıkmadığı, oyun oynadığınızı sandığınız bir kitap Şahane Hatalar okunulası…

DAHA FAZLASI:Okuduğum Kitaplar

İlgini Çekebilir

1 Comment

  1. Umarım bulurum bu kitabı

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir