PrimeFaces Takvim’in Farklı Ülkelere Göre Dil Değişimi

PrimeFaces

primefacestarih

PrimeFaces kullanarak bir takvim kullanmak isterseniz default olarak dili ingilizce. Kullanıcılarınız farklı bir dil kullanıyor ise o dilde bir gösterim yapmamız gerekmekte. PrimeFaces‘in takviminde tüm dilleri destekleyen bir attirbutesi maalesef yok ancak çözümü var.

Primefaces <p:calendar/> istediğiniz dilde yapmak için yapmamız gereken bulunması gereken sayfada <script> tagları içerisinde aşağıda yer alan dil listesinden istediğini seçip bu taglar arasına yapıştıracaksınız. Sonrasında ise locale attributesini kullanarak istediğiniz dili eklemek yeterli olacaktır.

Eğer Türkçe dilinde bir takvim istersek yukarıdaki örnek yeterlidir. Diğer dillerde istiyorsanız <script> tagları arasında aşağıdan ilgili dili seçmeniz ve yapıştırdıktan sonra <p:calendar locale /> attirbutesini değiştirmek yeterlidir.

[otw_shortcode_button href=”https://github.com/BrkSe/PrimeFacesCalendarLocateExample” size=”medium” icon_type=”social foundicon-github” icon_position=”left” shape=”radius” target=”_blank”]Projeyi Github Üzerinden Görüntüle[/otw_shortcode_button]
Brazilian Portuguese

Catalan

Czech

Dutch

French

German

Greek

Hebrew

Hungarian

Italian

Latvian

Polish

Romanian

Russian

Serbian

Simplified Chinese

Slovak

Slovenian

Spanish

Swedish

Traditional Chinese

Vietnamese

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burak KUTBAY 2010 - 2019
%d blogcu bunu beğendi: