Makale

Anonymous’tan Türkiye’ye Uyarı Var

Anonymous… Bir hacker grubu. Kendileri isimsiz. İnternet Özgürlükleri’ne karşı yaptıkları hacker saldırıları ile iyice gündeme geldi. WikiLeaks ve Sony’i zor durumda bırakan bu oluşum. Türkiye’ye bir mesaj gönderdi. Bu oluşum 50 bin kişiye yakın olduğu tahmin ediliyor…

22 Ağustos’ta yapılacak olan filtreleme sistemi ve buna karşı yapılan yürüyüş. Ve daha önce yapılmış sansürlere karşı bir bildirim yayınladı. Twitter’da #operationturkey etiketi ile konuşuluyor.

blank

“Merhaba Türkiye,

Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmekte… Hükümet şimdi de 22 Ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hâlâ muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, Anonymous eylemsiz kalmayacaktır. sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

Türkiye’de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

Bizler ‘anonim’iz.

Bizler çoğunluğuz.

Bağışlamayız.

Unutmayız.

Bizi bekleyin.”
DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

1 Comment

  1. Paylaşım için teşekkürler.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir