Makale

Datawarehouse Etkinliğinin Ardından

blankFırat Üniversitesi Yazılım Kulübü’nün düzenlediği “Veriden Geleceğe Datawarehouse” etkinliği ile döneme merhaba dedi. Aktif olarak görev aldığım 3 sene boyunca (Hakkımda)  şu an resmi bir görev almasam bile (iş durumumdan dolayı) gönülden ve elimden geldiğince kulübe yardım etmekteyim.
*
Bu yeni dönemin ilk etkinliği çok önemli kişileri ağırlayarak, önemli konular ile bizleri bilgilendirdiler. “Datawarehouse Ekibi”  ile yaklaşık 9 saat süren etkinlik çok keyifli idi.

Program şu şekildeydi.

  • Ali Yıldız – Bilişim Benim İşim
  • Ercan Yazgan – Oracle Veritabanı ve PL/SQL
  • Yusuf Aslan – Veri Ambarı Sistemleri ve Özellikleri
  • Mustafa Aksoy – İş Zekası ve Veri Madenciliği

Ali Yıldız’ın Bilişim Benim İşim adlı sunumda iş hayatında bizlerin neler beklediğini, nelere karşı hazırlıklı olacağımızı espirili bir dille bizleri güldürürken düşündürdü.

blank

Ercan Yazgan ise ilk olarak Oracle Veritabanı hakkında bilgilendirdi. Pl/SQL’den bahsetti ve uygulamalar yaparak akılda kalıcı bir sunum gerçekleştirdi.

blank

Yusuf Arslan Veri Ambarı nedir? Kullanım çeşitleri ve önemini bahsetti. Verilerin enformasyon olmadan bir değeri olmadığının altını çizdi.

blank

Mustafa Aksoy İş Zekası ve Veri Madenciliği sunumu ile anlamlı bilgileri nasıl kullanıp şirkete değer katabiliriz ve kullanım örneklerinden bahsetti.

Sabah 10’da başlayıp akşam 6’da biten etkinlik oldukça verimli oldu. Çok değerli bilgileri sohbet ederek keyif alarak öğrenme fırsatı elde ettik. Yazılım Kulübü her zaman olduğu gibi mükemmel bir etkinliğe imza attı.

Yazılım Kulübü ailesine binlerce kez teşekkürler.

 

 

DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir