Yazılım Mühendisliği

FUARGE 2012 “Burada Gelecek Var” Etkinliğindeydim

Hitit Üniversitesi’nin katkılarıyla ARGE topluluğun düzenlediği FUARGE 2012 etkinliğine Fırat Üniversitesi Yazılım Kulübü olarak katıldık.

2 gün boyunca süren etkinlikte Türkiye’den onlarca üniversitenin katılımı ile yapılan projeler kişi, kurum, kurluş ve önemli iş adamlarına sergileme imkanı bulduk. Sektör izlenimlerini gördük biz neredeyiz neler yapabiliriz? Diğer mühendis arkadaşlar neler yapmış? gibi bi çok sorunun cevabını aldık.

Proje geliştirilme aşamasında yaşanan sorunlar, çözüm yollarının nasıl bulunduğu sektörün neler istediğini görmüş olduk ve mezu olduktan sonra nelerle karşılacağımızı gördük.

blank

FUARGE etkinliğinin en önemli artısı diğer üniversitelerden arkadaşlarla tanışmak, fikir alışverişlerinde bulunmak oldu. Üniversiteler arası işbirliği ile neler geliştirebiliriz bu konular hakkında konuştuk.

Toplam da 3 gün boyunca Çorum’da bulunma fırsatımız oldu. Hitit Üniversitesi Arge Topluluğu’nun başkanı Yunus Burak ÖZCAN ve ekibi bizleri çok güzel ağırladılar.Gelenekselleşicek olan FUARGE etkinliğine gelecek sene daha güzel projelerle katılmak için sabırsızlanıyorum.

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir