Günlüğüm

New York Gypsy All Stars Konseri’nin Ardından…

Kanun, Klarnet ile birleştiğinde neler olacağını tahmin edebilirsiniz.  Bunların yanına Klavye, Bateri ve Bas Gitar’ın da eklendiğini düşünün. Klasik ezgilerin yanısıra  günümüz melodileri ile uygun bir şaheser çıkartan New York Gypsy All Stars Fırat Üniversitesi’ndeydi.
*
Hayatımda unutamayacağım bir konserdi bunu ilk başta belirtiyim. Roman Müziği teması ile kuruluan New York Gypsy All Starsgrubu bizim yabancı olmadığımız melodilerde çaldılar. NYGA’da Kalvye’de Jason Lidner, Klarnet’te Ismail Lumanovski, Elektrik Bass’ta Panagiotis Andreou, Kanunda Tamer Pinarbasi ve Davulda Engin Gunaydin vardı.
*
Kullandıkları müzik aletlerini adeta konuşturdular. Konserde zaman zaman hüzünlendik, bazende göbek atmaktan kendimizi alamadık. Müziğin ritmine olabildiğince kaptırdık kendimizi.
*
Üniversite öğrencilerine  unutulmaz bir konser yaşatan NYGA, Romantika isimli albümünü mayıs ayında pisaya sürecekler. Türkiye turnesi kapsamında Elazığ’a gelmelerini sağlayan Buket ve Oğuz’a teşekkür ederim.Fırat Üniversite’si 7. Geleneksel Bahar Şenliği kapsamında bizlere unutulmaz bir konser yaşattılar. Albümlerini sabırsızlıkla bekleyeceğim. (:

DAHA FAZLASI:Günlüğüm

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir