Makale

Twitter Nedir? Ne Değildir?

İşin aslı şu nedir, nasıl yapılır gibi yazılar yazmayı sevmem ama Esra çok ısrar ettiği için bu yazıyı yazmak zorundayım (:

Twitter Nedir?

Twitter anlık olarak 140 karakter sınırlaması ile birlikte, ne yaptığımızı, ne yapacağımızı paylaşıp, arkadaşlarımızında yazdıklarını görmemizi sağlayan bir sitedir. Twitter’da yazdığımız yazılara “tweet” denir. Tweet’lerimiz arkadaşlarımız tarafından beğenilirse, veya daha çok kişinin görmesini istiyorsa “rettweet” eder.  Arkadaşımızla tweet’leşmeye “mention” denir. Twitter’da en çok konuşulanlar “TT” yani “Trending  Topic” olarak adlandırılır. İşin teori kısmı bu kadar.

Twitter’e Üye Olma

Twitter ana sayfasında Sıng Up’a tıklayarak kayıt işlemini başlatıyoruz.

blank

Gerekli yerleri doldurduktan sonra Sing In diyerek kullanıcı adımız ve şifremizle giriyoruz. Karşımıza çıkan ekran bizim ana ekranımızdır. Genellikle bütün işlemler buradan yapılır.

Twitter Nasıl Kullanılır?

blank

İlk işimiz arkadaş edinmek yani “arkadaş eklemek” yani “Follow” kendi kullanıcı adınız bizim bulanabileceğimiz addır. Örneğin benim http://twitter.com/Brkktby bu linke tıklayarak beni follow ederek tweet’lerime ulaşabilirsiniz.

Yazacağınız yazı 140 karakteri geçerse bunu yollamanıza zaten izin vermez. Şimdilik aklıma gelen bunlar. (:

DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir