Microsoft

Windows Kendiliğinden Kapanma Sorunu ve Çözümü

Bilgisayarınız Microsoft Windows tabanlı bir işletim sistemi kullanıyor ve bilgisayarınız durduk yere bir bildirim ya da hata vermeden kapanıyorsa bu durumu nasıl çözeriz açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle benim işletim sistemim Windows’un  10 sürümü. Kendiliğinden kapanma sorununu internette arattığımızda tonlarca farklı çözüm yolu bulunmakta. Bunun nedeni ise yukarıda açıkladığım gibi neden kaynaklandığının tam olarak bilinmemesi.

Onlarca çözüm yolunun neredeyse hepsini denedim ancak çözüme maalesef ulaşamamıştım. Biri hariç! O çözüm yolu benim problemimi ortadan kaldırdı ancak sizin sorununuzu çözeceği anlamına gelmemekte çünkü onlarca nedene bağlamaktalar.

Gelelim benim sorunumu çözen yönteme.

Benim bilgisayarın sorun şu Windows işletim sistemi hata logu tutuyor bu yazma sonrasında bilgisayar kapanıyor. Çünkü hata kaydı yazma sonrası bilgisayarı kapatma ya da yeniden başlatma seçeneği seçiliymiş! Bu seçeneği kaldırdıktan sonra yeniden başlatma problemi ile karşılaşmadım.

Bu seçeneği nereden bulacağınızı resimler ile açıklayalım.

blank

Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Sistem -> Gelişmiş sistem ayarlarına tıklıyoruz.

blank

Başlangıç ve Kurtarma -> Ayarlar butonuna basalım.

blank

Otomatik başlat seçeneği kaldırarak Tamam butonuna tıklayarak ben Windows işletim sisteminin otomatik kapanma sorununu ortadan çözdüm.

Tekrar ediyorum bu işlemleri yaparak benim bilgisayarımdaki sorun çözüldü. Sizin sorununuz bu yöntemle çözüleceğinin garantisi olmayıp bu seçeneği kaldırdığımızda başka sorunlara neden olabilir sorumluluk size aittir. Teknik servisiniz ile görüşmeniz ve destek almanız gerekmektedir.

DAHA FAZLASI:Microsoft

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir