Makale

YGA Zirvesi 2012

blank

Geleceği Lideri olmak ister misiniz. YGA bu misyon ile çıkmış. YGA Zirvesi 2012 ile beraber başlayacak bu süreç için kayıt olunması gerekmekte. Bu zirvede yer almak, Büyük firmaların CEO’larının deneyimlerini dinlemek için kayıt olmak ve 5 tl ücret ödedikten sonra YGA Hayal Ortakları başvurunuzu değerlendiriyor.. On binlerce kişinin katılmak istediği bu etkinlik için sadece 3.500 kişi katılımcı olabilmekte. YGA Zirvesi 2012’ne katılımınız kesinleşirse yol masraflarını YGA karşılamakta.

YGA Zirvesi 2012’de bu sene

  • Muhtar Kent – Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO
  • Adnan Bali –  İş Bankası CEO
  •  Tamer Özmen – Microsoft CEO
  • Süreyya Ciliv – Turkcell CEO
  • Nezih Baran – Abdi İbrahim Başkanı
  • Hüsnü Özyeğin – FİBA Holding YK Başkanı
  • Candan Karabağlı – Abdi İbrahim CEO
  •  YGA Kurucusu ve YK Baskani Sinan Yaman yer alacak..
Ülkemizde ki bu önemli kişiler YGA 2012 Zivesi’nde Yer Alacak.

YGA, geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek vizyonuyla 2000 yılında Türkiye’de kurulan uluslararası bir sivil toplum örgütüdür.

YGA Liderlik Programı, Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleşen YGA Zirvesiyle başlar. Zirveye, her yıl YGA’ya internet üzerinden başvuran 50 bin aday arasından seçilen 2 bin üniversite öğrencisi katılır. Adayların zirve sonrası doldurdukları başvuru formları, çokuluslu firmaların üst düzey yöneticilerinden oluşan YGA Danışma Kurulu tarafından dikkatle incelenir. Seçilen 750 lider adayıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’daki YGA Bölge Merkezlerinde mülakatlar yapılır. 4 aşamalı mülakat sonucunda, YGA kütüphanelerinde görev alacak 250 YGA’lı lider keşfedilir ve yetiştirilir. 50 ildeki dezavantajlı İlköğretim okullarında kurulan 200 YGA Kütüphanesinde, YGA’lılar, her hafta geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmek için gönüllü görev alır. Harvard‘ın “Global Partner” ı olduğu programdan her yıl, 100 bin ilköğretim öğrencisi arasından seçilen 10 bin yıldız mezun oluyor.

“Geri kalmış ülkeler yoktur, iyi liderlik edilmemiş ülkeler vardır.”  sözünü  kendilerine felsefe edinen YGA bu felsefe ile haraket etmektedir.

YGA Zirvesi 2012 24 Kasım’da yapıyor.

 

DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir