Günlüğüm

2012 Yılımın Özeti

*

blank

Nereden başlasam acaba?

2012 yılı için benim açımdan çok önemli kararlar almama, kendimi geliştirme açısından ise çok iyi bir yıl oldu.

2012 başlarında Java ile çok çebelleştim. Çok sinirlendiğim anlar oldu. ( Java’ya Alışmak Netbeans ile çalışmak ) Bir yazılımcı olarak öğrendik Java’yı ve ardından JSP teknolojisinin derinliklerine doğru yol aldım bu yol alış ilk defa web programcılığı deneyimim oldu. Bu Jsp ile beraber basit CMS sisteminin yapılışını da öğrenmiş oldum. Bu bildiklerimi blogumda Java Server Pages Dersleri altında paylaştım. Daha paylaşmadığım bir sürü konu var bunu da yakın zamanda paylaşacağım.

2012 ile beraber Yazılım Kulübü’nde aldığım çeşitli görevler ile birlikte eğitim dönemi oldukça yoğun geçti. Yapılan etkinlikler verdiğim eğitimler ile beraber dönemi bitirdim.

Yaz dönemi oldukça ilginç oldu. Memur oldum! Bir kamu kuruluşunda Bilgisayar Teknikeri ünvanı ile çalışmaya başladım. Bu memurluk dönemi devam ederken üniversite eğitimimi ara vermek zorunda kaldım. Üniversite yaşamımda hiç bir zaman ders geçme kaygısı ile yaşamadım. Üniversite kendimi geliştirme açısından bir araç oldu. İlerisi görebilmeme  sektörde nasıl yer bulurumun cevaplarını aldım.

Üniversite eğitimine kısa bir ara vermem beni asla “Yazılım” dan ayrı kalmama mani olmayacak. Elimde ki maddi imkanlar ile beraber daha fazla gelişme ortamımı sağlayacağım. Barış Arıburnu ile düşündüğümüz projeyi hayata geçireceğiz ve aklımda ki bir çok projeyi yapma imkanına erişeceğim.

2012 yılının getirdikleri beklentilerimi karşıladı. Geleceğime yön verdiğim bir kararlar ile geçti. 2013’ten fazla bir beklentim yok.

Sadece bir şey var. O bir kişi var. O da hep var olacak…

DAHA FAZLASI:Günlüğüm

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir