Okuduğum Kitaplar

Kitap: Süper Hesap Uzmanları

Hemen konuya geçiyorum. Harika bir kitap Süper Hesap Uzmanları. Süper Hesap Uzmanları adlı kitabın neden harika olduğuna gelirsem.
*
Veri Madenciliği ve İstatistik’in öneminden bahsedilmekte. Hayatın her alanından örnekler vererek eski zamanlardan günümüze kadar verinin ve o verinin işlenmesi, İstatistik ile bu verilerin analizini yaparak ileriyi öngörme ve veri yığınının anlamlı bilgilere dönüşümü için yapılan yazılımlara kadar detaylı bir şekilde anlatılmakta.
*
Telif hakkı olmasa kitabın bütün sayfalarını yazabilirim aslında (:

Sayılarla Düşünmek Neden Zeki Olmanın Yeni Bir Yoludur sloganını çok iyi anlatmakta. Öğrendiklerimi derledikten sonra detaylı olarak yazacağım.

 

Basın Bülteni

SAYILARLA DÜŞÜNMEK NEDEN ZEKİ OLMANIN YENİ BİR YOLUDUR
Dr Ayres’in Sihirli Formülü Herkesin Düşünme Yöntemini, Karar verme Yöntemini ve Analiz Yapma Yeteneğini Değiştirecek

Hemen herkesin evinde, işyerinde, çantasında veya kütüphanesinde özellikle işyeri sahiplerinin şirketlerinin geleceği açısından mutlaka elinin altında bulunması gereken bir eser.

İster Şirket sahibi olun, ister çalışan, ister küçük bir bakkal sahibi olun ister büyük bir holding sahibi ister öğretmen olun ister öğrenci Bu kitap A’dan Z’ye herkesin başucu kitabı olacak.

“Geçmişte, sezgi ve deneyim aracılığı ile bir şeyleri elde edebilirdiniz. Zaman değişti. Artık günümüzde oyunun adı bilgidir. Ian Ayres yerleşik kuralları sarsıcı nitelikte olan kitabında bize bunun nasıl olduğunu göstermektedir. Yalnızca okuması eğlenceli değil, aynı zamanda düşünce yönteminizi değiştirebilecek bir kitap.”
“STEVEN D. LEVITT, Freakonomics kitabı eşyazarı.

“Süper Hesap Uzmanları bilgi odaklı karar vermenin beysbol ve iş dünyasında nasıl devrim yarattığını göstermekle kalmıyor; o aynı zamanda bunun eğitim politikaları, sağlık giderlerin geri kazanımı ve vergi düzenlemeleri alanlarında büyük değişimler yarattığını ortaya koymaktadır… Süper hesaplama gerçekten yönetimin yeniden keşfedilmesidir.”
-JOHN PODESTA, American Progress Merkezi başkanı

“Analiz yapma ve karar verme için nicel yöntemlerin kullanımının özenli hazırlanmış kitabı… Hem sosyal bilimciler hem de iş dünyasının insanları bu kitaptan fayda sağlayacaklardır. Ve bunu yaparken süreç içinde eğlenecekler.”
-DR. KENNETH ARROW, Nobel Ödüllü ekonomist ve Stanford Üniversitesi profesörü

“Canlı ve neşe dolu… Ayres incelikli bir şekilde istatistiksel bilgilerin bizim hayatımızda oynadığı rolün önemini kanıtlamaktadır. Özellikle günümüzde teknoloji daha önce hiç hayal edilmemiş şekilde önemli bir ölçekte hayatımızı etkilemektedir…Öğretici ve eğlenceli.”
-Publishers Weekly

DAHA FAZLASI:Okuduğum Kitaplar

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir