Okuduğum Kitaplar

Kitap: Türk MVP’lerden Çözüme Giden Yolda En Değerli Deneyimler

rgaetaqegwhTürkiye’de ki MVP’lerin deneyimlerinden oluşan kitap kütüphanenizde bulunması gereken eşssiz bir eser. Türk MVP’lerin yaşadığı sorunları ve tecrübelerini paylaştığı kitap 6 sene önce yazılmış olsa da güncelliğini korumaktadır.

Alfa yayınlarından çıkan kitap 15 değerli MVP’lerin içerikleri ile oluşmaktadır. Bilişime yeni başlayan kişilerin kesinlikle, bu yolda yürüyen arkadaşların ise bilgi dağarcığının genişlemesi açısından okuması gereken bir kitap.

MVP nedir diye sorarsanız. Microsoft’un Teknoloji’lerinii iyi kullanan önderliğini yapmaya çalışan yazılımcılara verdiği etikettir. MVP olmak kolay değildir. Bilgi birikimi olarak üst ve teknik anlamda forumlarda bilgi ve sorunların çözümlerini paylaşan bir tecrübeye sahip olmak gerekmektedir.

Basın Bülteni

Bu kitap ile deneyimlerini sektör ile paylaşan Türk MVP’leri bir ilke de imza atıyor. Diğer ülkelere bakacak olursak MVP’lerin bir araya gelip teknik içerikli kitaplar çıkardıklarını görüyoruz, fakat ilk defa bu kadar geniş bir kadro, eşsiz bir hazineyi, yani seneler içinde kazandıkları deneyimlerini kitap haline getiriyor. Çiğdem Akın Microsoft Avrupa, Orta Doğu ve Afrika MVP Programı Müdürü Teknolojinin farklı alanlarındaki uzmanlıklarıyla bilişim sektöründe çok önemli yere sahip olan Türk MVP’lerinin hazırladığı bu Türkçe kaynak onların çok uzun yıllar içinde ürettikleri projelerde edindikleri deneyim ve kazanımlarının bir özetini oluşturmakta. Hiç şüphesiz bu eser sektörde çalışan veya sektöre yeni giren birçok arkadaşımız için önemli bir kaynak oluşturacak ve yol gösterici olacaktır.

Mehmet Emre Microsoft Türkiye. MVP Lead

 

DAHA FAZLASI:Okuduğum Kitaplar

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir