Makale

Türk Girişimcinin Akıllı Sandalyesi INDIEGOGO’da Yatırım Bekliyor.

20140514064412-DSCF2062

Onpeta Yazılım Bilişim Ar-Ge Danışmanlık Ltd. Şti tarafından yürüme engelli kişilere yönelik geliştirdikleri Akıllı Sandalye projesi Indiegogo’da yatırım beklemekte.

Onpeta’nın Akıllı Sandalye’sinden bahsetmek gerekirse. Yürüme engellilerine yönelik hayatı kolaylaştıran bir çözüm amaçlıyor. Ses ile komut verebileceğiniz Akıllı Sandalye, komutlar ile sandalyenin ilerlemesini sağa ve sola dönme işlemlerini gerçekleştirebildiği gibi, sms atma, okuma, kişi arama ve internete girme işlemlerinide yapabilmekte. Bu işlemler hem ses hem de dokunmatik ekran ile gerçekleşebiliyor.

Akıllı Sandalye, ana menüsünde bulunan alt menülerde gezinerek kullanılan kolay bir kullanıma sahip.  Hareket menüsünde, kullanıcı hareket yönünü ve süresini; dönüş yönünü ve süresini ihtiyaçlarına göre ayarlayabilmektedir.

Akıllı sandalye tekerlekli sandalye kullanan tüm hastaların rahatlıkla ve güvenle kullanabileceği bir akülü sandalye türüdür. Projenin akülü sandalyelere bütünleşik veya kit olarak seri üretimine geçilebilmesi için en önemlisi de ihtiyacı olanlara bir faydasının olması için desteğe ihtiyacı vardır. Bunun için proje, uluslararası alanda hizmet veren bir fon sitesinde bağışa açıldı ve  ayrıca projeye destek olabilecek sponsorlar da aranmaktadır.

AKILLI SANDALYE NEDEN DESTEK BEKLİYOR?

–  Prototipimizi sanayiye ve üretime hazırlamak,

–  Prototipimize yeni özellikler (film izleme, müzik dinleme, sosyal platformlarla bağlantı, alternatif olarak akselerometre tabanlı kontrol mekanizması) eklemek,

–  Sesli kontrol mekanizmasına yeni dil(İngilizce, Almanca ve daha fazlası) destekleri eklemek.

Bu yüzden finans desteğiklerinize ihtiyaçları bulunmakta.

Daha detaylı bilgi:  www.akillisandalye.com , https://www.indiegogo.com/projects/smart-chair

Maddi destek veremeyecek kişilerin projenin duyulması açısından sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarakta destek verebilirler.


Değerli arkadaşım, meslektaşım Mustafa Onur Aydın ve ekibine başarılarımı diliyorum. Umarım gerekli olan desteği görürler  ve hedeferine ulaşırlar.

 

DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

2 Comments

  1. Onur çok başarılı bir proje olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir