Linux

Ubuntu Siyah Masaüstü Sorunu Çözümü

adfgw4

Resim temsilidir. Sorunu çözebileceğimi düşünmediğim için ekran görüntüsünü maalesef alamadım ancak yaşadığım sorun aynen görüntüdeki gibiydi.

 

Acemi bir Linux kullanıcısıyım. Ubuntu kullanıyorum. Linux dünyasında kullandığım işletim sistemine yeni özellikler eklemek, bazı programlar denemek istiyorum. Bu deneme aşamasında bazen sistemi durma noktasına getiriyorum tekrar yüklüyorum çözümlerini araştırıyorum.

Son yaşadığım sorun oldukça ilginçti. Ubuntu’da  masaüstündeki simgeler gelmiyor, simsiyah bir ekran ile karşılaşıyordum. Üst ve sol bar var. Sorunsuz bir şekilde işlerime devam edebiliyordum. Bu sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum ancak çözümünü buldum.

Aşağıdaki satırları uçbirime yapıştırıp çalıştırdığınızda sorun çözülecektir.

 

rm -r ~/.compiz
rm -r ~/.config/{compiz-1,dconf}
sudo service lightdm stop
sudo service lightdm start

 

Çözümü bulduğum kaynak.

DAHA FAZLASI:Linux

İlgini Çekebilir

1 Comment

  1. Burak bey pc bilgisayarımda Ubuntu 18 yüklüydü. Şimdi siyah ekran var, Ubuntu grafik arayüz kısmına giremiyorum. Aslında birtakım işlemler yaptım bunların ekran resimlerini çektim. Problemi size doğru tarif etmem için resimleri yollamam lazım. Ancak onları görürseniz doğru öneride bulunabilirsiniz. Nasıl bir yol izleyelim öneriniz, var mı

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir