JSP’de Üye Kayit Formu Örneği

*
Java Server Pages Dersimizin bu yazısında basit bir örnek yapacağız.
*
Üye olacak kişinin bilgilerini alıp veritabanımıza kayıt edeceğiz. Satır satır açıklamayacağım çünkü önceki derslerimizde detaylı olarak anlatmaya çalışmıştım.

index.jsp sayfası

 

Kaydet.jsp Sayfası

 

15 comments

 1. Ferhat

  Merhaba,
  Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
  Ancak, yukarıda da görüldüğü gibi, kodlar pek anlaşılmıyor, kodların indirilebilmesini sağlarsanız, daha da faydalı olacaktır.
  Tekrar teşekkür ediyorum

 2. Cefri

  Merhaba,

  Bu güzel örnekleri paylaştığınız için teşekkür ederim. Yalnız bazı kodlarda açıklamaları yazmamışsınız. Açıklamalar olursa daha iyi anlaşılır diye dünüşüyorum. Çok çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

  • Burak
   Author

   Merhaba Cefri, yazıyı okumamışsınız anladığım kadarı ile. Yazıda da belirttiğim gibi bu kodların hepsi önceki derslerde ayrıntılı şekilde açıklanmıştır. Java Server Pages Derslerine bakmanızı öneririm.

 3. Esra

  Merhaba Burak Bey,
  paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim üye kayıt formunda zorunlu alanlar belirleyip bu alanları doldurmadan üye kayıt olmasını engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar

  • Burak
   Author

   Javascript ya da alınan değerlerin boş olup olmadığını if yapısı ile kontro etmeniz oldukça kolay. Alınan değelerleri if isim=”” gibi bir ifade yapabilirsiniz Esra hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir