Okuduğum Kitaplar

Kitap: Her Yönüyle Siber Savaş Tübitak Yayınları

Siber Savaş KitapSiber Savaş, Siber Uzay, Siber Güvenlik kavramlarından ne anlıyorsunuz? Aklınıza ilk gelen düşünlerin daha detaylısı ve derinlemesine incelemeler bu kitapta.

Tübitak Yayınlarından çıkan Her Yönüyle Siber Savaş 15 yıllık Bilgi Güvenliği deneyimi bulunan ve şu an F-35 savaş uçağı projesinde yer alan Hasan Cifçi tarafından yazılmıştır. Bu kitabın içerikleri o kadar detaylıki hepsini açıklamam için kitabın tamamını yazmam gerekebilir. Aşağıda ki videoda detaylıca konu başlıklarını bulabilirsiniz.

Bilişim Güvenliği’ne adım atmak, fikir edinmek ve ya mesleğiniz bu yöndeyse bu kitap size yol ve detaylıca fikir vereceğine eminim.

Ders kitabı niteliğinde olan bu kitap tüm detaylar kavramlar açıklanmış, büyük bir özenle yazılmış. Ayrıca her bölümün sonuda kaynakçaları mevcut. Daha derinlere inmek isterseniz kaynakçalar arasında dolaşıp kaybolmanız ve cabası. Çok yararlı bir kitap ve fiyatıda oldukça uygun.


 

Basın Bülteni

Sıradan bilgisayar kullanıcısından, öğretim görevlilerine kadar geniş bir kitleye hitap eden ve kitaplığınızda bulunması gereken kapsamlı bir çalışma. Bilgi sistemleri güvenliği alanındaki 15 yıllık tecrübesini Siber Savaş’ta toplayan yazar, teknik konuları büyük resimden kopmadan hem teorik hem de pratik bilgiler vererek kolay anlaşılır bir dille ele alıyor. Kendi alanında bir başvuru kaynağı olan bu kitap, siber savaşı tüm yönleriyle anlamanıza katkıda bulunacak. – Siber savaşın temelleri – Ülkelerin siber savaş kabiliyetleri ve stratejileri – Siber savaşın yasal boyutu – Birinin bilgisayarını ele geçirsem (hacklesem) hapse girer miyim? – Siber saldırı ve savunma nasıl yapılır? – Yakın geçmişteki siber saldırı örnekleri – Bilgisayarlardaki veriler nasıl çalınıyor? – İran’ın nükleer tesislerini vuran Stuxnet virüsünü kim yazdı? – Siber güvenlik standartları – Siber korsan (hacker) olmak için ne yapmalıyım? – Bilgisayarlara saldırı için hangi yazılımlar kullanılıyor? – Kurumlarda güvenlik nasıl sağlanır? – İnternetteki tehlikeler nelerdir ve onlardan nasıl korunurum? – 36 savaş hilesinin siber ortama uyarlaması – Siber istihbarat ve siber casusluk – Facebook ve Twitter gibi sitelerin gizli amaçları – Siber caydırıcılık mümkün mü? – Siber saldırılara nasıl cevap verilir? – Dünyadaki ve ülkemizdeki siber güvenlik tatbikatları – Ülkemizde siber güvenlikle ilgili yapılanlar ve yapılması gerekenler …ve internet dünyası hakkında merak edilen daha pek çok konu elinizin altında.

DAHA FAZLASI:Okuduğum Kitaplar

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir