Okuduğum Kitaplar

Kitap: Sil Baştan (Josan Fried – David Hansson)

blankAklınıza bir proje geldikten sonra nereden başlayacağınız hakkınızda bir fikriniz var mı? Projenizi nasıl geliştirmelisiniz? Kaç kişi ile projenizini geliştireseniz uygun olur? Projenize maddi kaynak nasıl bulunmalı? Şirketleşme nasıl olmalı? İşe alımda neleri istemelisiniz? gibi yüzlerce soruya deneyimlerinden yola çıkarak açıklayan Josan Fried ve David Hansson Sil Baştan adlı mükemmel bir kitap yazmışlar.
*
Yukarıda yazdığım sorulara bambaşka cevaplar vererek bütün bildiklerimizin yanlış olduğunu vurgulayan Sil Baştan’ı bir solukta okudum.

Kitabın sloganı ise zaten “İş hayatı ile bildiklerinizi unutun!” bu kitap iş hayatı ile ilgili değil. Hedeflerine ulaşmak isteyen kişilere de belli bir bölüm hitap edebilecek cinsten.

Jason Fried ve David Hansson Sil Baştan kitabını yazacak kadar deneyim ve birikimi var mı ya da kim bu adamlar derseniz açıklayayım.

Bu kişiler 37Signals’ın kurucuları. Kendi şirketlerinden örnekler vererek daha da bir güven sağladım ve okurken bu önerilerini gerçek hayatta uygulamaya çalışmaya başladım.

Sil Baştan’ı bir projeniz, iş fikriniz, şirket açmak,yatırımcı bulmak gibi düşünceleriniz varsa bir okuyun derim.

Basın Bülteni

“Bu, farklı türden okuyucular için yazılmış farklı bir iş kitabı – bir şirket kurmayı aklının ucundan bile geçirmemiş olanlardan tutun da, halihazırdaki başarılı şirket sahiplerine kadar.”

Jason Fried bu ilk kitabını, büyük ve küçük ölçekli girişimciler, yaratıcılar, yaşamlarını şirketlerine adayanlar ve hatta şirket kurmayı hiç düşünmemiş olanlar için yazdı. Seth Godin, yayımlandığı günden bu yana girişimcilik alanında en çok okunan kitaplar arasında bulunan Rework için, “bu tanıtımı okumayı bırakın ve kitabı satın alın” diyor.

J. Fried, 1999’da Chicago’da kurulan web uygulaması şirketi 37signals’ın başkanı ve kurucu ortaklarından biri. Şirketin ürünleri arasında Basecamp, Highrise, Backpack, Campfire, Ta-da List, ve Writeboard var. 37signals’ın blogu her gün 100.000 insan tarafından okunuyor. Bu kitap yazarın MediaCat tarafından yayımlanacak ilk kitabı.

DAHA FAZLASI:Okuduğum Kitaplar

İlgini Çekebilir

1 Comment

  1. Merhaba Burak Bey,

    Ben Emrah. Sil Baştan – Jason Fried isimli kitabı satmayı ya da ücretsiz vermeyi veya takas etmeyi düşünür müsünüz? Kitabı hiçbir yerde bulamıyorum ve ihtiyaç duyduğum, duyacağım bir kitap. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

    Huzurlu günler.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir