Makale

Kingsoft Office 2013

Blog’umun konseptine aykırı olsa da bu programı kesinlikle sizlere tanıtmam gerektiğini düşünüyorum.

of2013

Kingsoft Office uygulaması ile Android telefonumda tanıştım. Ofis uygulamalar içerisinde en hızlı çalışan en yetenekli uygulamadır kendisi. Telefonumda sıkça kullandığım programın sitesine şans eseri girdim ve windows için de ofis uygulaması olduğunu gördüm. Tereddüt etmeden indirdim ve artık kullandığım ofis uygulamasıdır kendisi. Oldukça hızlı (çok hızlı) kullanışlı. Windows Office’den alışık olduğumuz bir kullanıma sahip tabi ki bazı menüler ve yapmak istediğiniz işlemleri alışkın olduğunuz yerde arıyor gözler ama çok problem yaratmıyor.

Kingsoft’un tabilki ücretli olan versiyonu var ama ücretsiz versiyonunu indirdiğinizde, “lütfen para verip ücretli versiyonu satın al” gibi ibareler ile kesinlikle karşılaşmıyorsunuz.

Temel bir ofis kullanıcısı iseniz alışkanlıklarınızdan vazgeçmek sizin için problem yaratmıyorsa hem kaliteli hem de ücretsiz bu programa geçiş yapmanızı tavsiye ederim. Windows Office’de yaptıklarınızın aynısı yapmanız mümkün sadece kullanımı biraz farklılık gösterebilmektedir.

Kingosft Office’i indirdiğiniz zaman içerisinde üç uygulama ile gelmekte bunlar;

  1. Writer
  2. Spreadsheets
  3. Presentation

yani Word,Excel ve PowerPoint uygulamarına karşılık gelen uygulamalardır. Boyutu sadece 60 mb civarındadır.

wsp

Hem Android telefonumda hem iPad’im de kullandığım bu güzel programın masaüstü versiyonunu da öğrenmek oldukça mutlu etti diyebilirim.

Open Office varken ne gerek var diye sorabilirsiniz. Open Office çok yavaş çalıştığını hissettirdi (yeni sürümlerini denemedim) kesinlikle Kingsoft Office’ı denemenizi öneriyorum.

(Yazının tamamını  tekrar okudum reklam/tanıtım yazısı gibi olmuş ama kesinlikle değildir. (: )

DAHA FAZLASI:Makale

İlgini Çekebilir

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.